PRVNÍ KLUBOVÁ...

Pojištění v novém modelu?

Zkusme se trochu zamyslet nad tím, jaké pojišťovny působí na českém trhu. Až na pár výjimek jsou to většinou nadnárodní společnosti, jejichž matky sídlí v zahraničí. Sektor pojištění je podnikatelským modelem jako řada jiných, nicméně tento hodně pracuje s pojmy jako pravděpodobnost a statistika. Jelikož pojišťovny publikují výroční zprávy, dá se po jejich prostudování relativně přesně určit míra sanovaných škod a jejich potenciální vývoj do budoucna. A tady nastoupí pojistná matematika, která určí, kolik by mělo pojištění stát, aby pojišťovna na svém byznysu neprodělala. Takže neopomene do ceny zahrnout také část, která bude tvořit teoretický zisk. A když je škod v daném roce málo, tak zisky pojišťoven rostou a jejich nemalá část se vyvádí do zahraničí…


Co s tím? Před pár lety se na českém trhu objevila nová pojišťovna: První klubová. Co je na ní pozitivní, tak nemá zahraničního vlastníka. Hlavní filozofií této pojišťovny je, že část pojistného vrátí svým klientům. Tedy ne všem, ale těm, kteří v daném roce nepožadovali plnění za škody. Docela férový přístup. Ale má to jeden háček. Klientem pojišťovny je možné se stát až po „pozvání do klubu“ od stávajícího člena. Touto formou se pojišťovna snaží eliminovat vznik pojistných podvodů, a naopak si váží seriózních klientů. Koncept peer-to-peer pojišťovny, kdy na jejím zisku může participovat každý jeden klient je zajímavý a jistě má velký potenciál do budoucna.


A jak to funguje v praxi? Stačí naskenovat svou stávající pojistnou smlouvu a poslat ji na e-mail do pojišťovny. Nejpozději do pár dnů přijde na e-mail nabídka ceny pojistného pro stejný rozsah krytí, včetně informace, kolik peněz může klient získat na příští rok zpět.


Takže pojďme přestat podporovat zahraniční pojišťovny! Bližší informace rád poskytnu.


CHCI DO KLUBU První klubové…
Nejlepší příspěvky
Příspěvky se připravují
Zůstaňte s námi...
Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
Následujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square