Nejbohatší Babyloňan a jeho 7 zásad

Příběh o nejbohatším Babyloňanovi Arkádovi, je starý několik tisíc let a byl nalezen vyrytý na hliněných destičkách. Ke svému bohatství se dopracoval sám tím, že dodržoval základní zásady finanční gramotnosti, které se za dobu historie lidstva moc nezměnily…

Zásady jsou následující:

  1. Ze získaných deseti mincí vydám jen devět.

  2. Rozpočítej výdaje tak, aby se v první řadě zaplatilo nezbytné a teprve podle možností to ostatní, ale jen z devíti desetin výdělku.

  3. Každou odloženou minci investujte, aby vám pomáhala zajistit příjem a pramen bohatství, který by neustále proudil do vaší kapsy.

  4. Ochraňujte svůj majetek a investujte jenom tam, kde o něj nepřijdete. Vklad si můžete v případě nutnosti vyžádat, budete také dostávat slušný úrok. Raďte se s chytrými a upřímnými lidmi. Řiďte se radou zkušených, abyste se vyvarovali nejistých investic.

  5. Mějte vlastní dům.

  6. Opatřete si včas finanční prostředky pro pozdní léta života a na ochranu vlastní rodiny.

  7. Pracujte na sobě, zdokonalujte se, abyste si sami sebe vážili. Tak získáte sebevědomí a pevnou vůli, abyste dokázali všechno, co chcete.

Je až s podivem, jak jednoduché tyto zásady jsou. A světe div se, fungují. I v dnešní době se dají aplikovat a následně těžit z jejich dodržování…


CHCI DALŠÍ INFORMACE
Nejlepší příspěvky
Příspěvky se připravují
Zůstaňte s námi...
Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
Následujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square